کد خبر : 233083 تاریخ : ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ شهريور - 10:22
آغاز پخش سریال «جیران» از فیلیمو / زخم کاری به آخر رسید سریال «زخم کاری« به آخرین قسمت خود رسیده است و از هفته آینده سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی جایگزین زخم کاری می شود.

به گزارش هنرنوشت، سریال «زخم کاری» ساخته محمدحسین مهدویان جمعه هفته آینده به آخر می رسد و با پایان پخش این سریال، مجموعه «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه جایگزین آن خواهد شد.

 

سریال عاشقانه و تاریخی جیران نوشته احسان جوانمرد و حسن فتحی است و زندگی جیران، همسر و سوگلی ناصرالدین‌شاه را روایت می کند.

این داستان پس از مرگ امیرکبیر و آشنایی ناصرالدین شاه با جیران آغاز می‌شود و تا حدود شش سال از زندگی ناصرالدین شاه و جیران را در بر می‌گیرد و در خلاصه داستان آن آمده است: 

«زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ای می‌خواهد که جان‌پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه‌جا جار بزنند که: ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…»

 

بازیگران سریال «جیران» عبارتند از: بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه، پری ناز ایزدیار در نقش جیران، امیرحسین فتحی، امیرجعفری، رویا تیموریان، مهدی پاکدل، رعنا آزادی ور، کتانه افشاری نژاد، ستاره پسیانی، غزل شاکری، مرتضی اسماعیل کاشی، هومن برق نورد، مهدی کوشکی، سمیرا حسن پور، فاطمه مسعودی‌فر،بهناز نازی، غلامرضا نیکخواه، سیاوش چراغی‌پور، محمد شیری، حمیدرضا نعیمی، رضا جهانی، الهام نامی، نهال دشتی، سینا رازانی، بهنام شرفی، پاشا جمالی، حسن موذنی، نسرین نکیسا، محمد مژدهی، عباس توفیقی، فرشید صمدی پور، عباس ظفری، راستین عزیزپور، علی اشمند، پرویز بزرگی، رضا داودوندی و با حضور مریلا زارعی در نقش مهدعلیا مادر ناصرالدین شاه.

 

حسن فتحی کارگردان «جیران» پیش از این سریال پرمخاطب «شهرزاد» را برای پخش از فیلیمو ساخته بود که با استقبال مخاطبان بسیاری روبرو شد و سریال «جیران» نیز به زودی از این پلتفرم پخش خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/