کد خبر : 10052 تاریخ : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۶ فروردين - 14:36
کرونا المپیک توکیو 2020 را هم به تعویق انداخت المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا با یک سال تعویق به 2021 موکول شد.

به گزارش هنرنوشت،  المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا حدود یک سال به تعویق افتاد. این نخستین باری است که مسابقات المپیک در دوران صلح در زمان مقرر برگزار نمی‌شود.

 

به گفته کمیته بین‌المللی المپیک، این مسابقات که قرار بود ۲۴ ژوئیه برگزار شود حالا در زمان قبل از پایان تابستان ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

 

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، می‌گوید که با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک درباره تعویق یک ساله المپیک توکیو به توافق رسیده است. او پس از مکالمه تلفنی با توماس باخ این خبر را اعلام کرد. آقای آبه گفته است که المپیک توکیو نهایتا در تابستان ۲۰۲۱ برگزار می‌شود.

 

آقای آبه گفت: من درخواست کردم که المپیک یک سال به تعویق بیفتد و توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک صد در صد با آن موافقت کرد.

 

مسابقات پارالمپیک هم یک سال به تعویق می‌افتند.

 

نخست وزیر ژاپن همچنین گفت: این به ورزشکاران امکان می‌دهد تا در بهترین شرایط رقابت کنند و مسابقات را به محلی امن و سلامت برای هواداران تبدیل می‌کند.

 

در بیانیه مشترک برگزارکنندگان المپیک توکیو و کمیته بین‌المللی المپیک آمده است: «روز دوشنبه تدروس ادهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت که همه‌گیری جهانی کووید ۱۹ شتاب می‌گیرد. الان در سراسر جهان بیش از ۳۷۵۰۰۰ نفر مبتلا شده‌اند که تقریبا در هر کشوری حضور دارند و این تعداد ساعت به ساعت افزایش می‌‎یابد.

 

رهبران توافق کردند که مسابقات المپیک توکیو به عنوان یک روزنه امید در این روزهای ناگوار برای جهان باقی بماند. مشعل المپیک می‌تواند در پایان دالانی که دنیا اکنون داخلش قرار دارد، شعله‌ور بماند. توافق شد که مشعل المپیک در ژاپن باقی بماند. همچنین توافق شد که بازی‌ها کماکان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ نامیده شوند.

 

پیش از این، کانادا، استرالیا، آمریکا و نیوزیلند اعلام کرده بودند در صورت برگزاری مسابقات در زمان قبلی، ورزشکارانشان را به ژاپن نمی‌فرستند. المپیک توکیو قرار بود از ۲۴ ژوئیه آغاز شود.

 

رقابت‌های المپیک در طول ۱۲۴ سالی که در دوران مدرن برگزار شده‌اند، هرگز در زمان صلح به تعویق نیافتاده‌اند. این مسابقات در سال‌های ۱۹۱۶، ۱۹۴۰ و ۱۹۴۴ به دلیل جنگ‌های جهانی اول و دوم لغو شدند. المپیک ۱۹۴۰ نیز قرار بود در توکیو برگزار شود.

انتهای پیام/