2023/01/30
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۰ بهمن
فروش سایت
آقای کارگردان سینما از مجازات اعدام نجات یافت

آقای کارگردان سینما از مجازات اعدام نجات یافت

کارگردان سرشناس سینما که هشت ماه قبل در پی اختلاف با یکی از همسایه هایش او را به ضرب گلوله از پای درآورده بود، از مجازات اعدام نجات یافت.

به گزارش هنرنوشت، روزنامه همشهری درباره شرح این ماجرا نوشت:  این حادثه ۱۹ شهریور پارسال رخ داد. آن شب مأموران بسیج هنگام گشتزنی در خیابان خواجه‌نصیر طوسی تهران صدای شلیک ۳تیر پیاپی را شنیدند. آنها در جست‌وجوی محل تیراندازی، به ساختمانی ۴ طبقه رسیدند که درِ آن نیمه‌باز بود و داخل ساختمان مردی در حال شستن آثار خون مشاهده می‌شد. مأموران همزمان چشم‌شان به اسلحه‌ای افتاد که کنار آن مرد روی زمین بود اما مرد با دیدن مأموران به سرعت در ساختمان را بست.

 

در این شرایط ماجرای این حادثه به پلیس و بازپرس جنایی تهران اطلاع داده شد و تیم جنایی برای بررسی موضوع راهی محل حادثه شدند اما مرد مسلح حاضر به تسلیم نمی‌شد. آنها سعی داشتند مردی که مسلح به اسلحه کلاشنیکف بود را خلع سلاح کنند، اما تلاششان بی‌فایده بود. در این شرایط مأموران نوپو در محل حاضر شدند و پس از ۴ ساعت، ‌مرد مسلح را دستگیر کردند.

 

در خانه این مرد یک اسلحه کلاشنیکف به همراه ۷۲ تیر جنگی کشف شد و مأموران پس از جست‌وجو در ساختمان جسد مردی حدودا ۶۰ ساله را پیدا کردند که زیر راه‌پله‌ها بود. او با شلیک گلوله به قتل رسیده و عامل جنایت مرد مسلحی بود که ۵۶ سال سن داشت. آنطور که به‌نظر می‌رسید مرد مسلح بعد از کشتن این مرد قصد داشته جسد را به زیرزمین یا پارکینگ منتقل و آن را از ساختمان خارج کند که مأموران بسیج او را دیده بودند و نقشه‌اش ناکام مانده بود. در ادامه معلوم شد که متهم فردی مشهور است. وی یکی از فیلمنامه‌نویس‌ها و کارگردان‌های معروف سینما، تئاتر و تلویزیون بود که چندین سال قبل با یکی از بازیگران معروف ازدواج کرده اما پس از مدتی از یکدیگر جدا شده بودند.

 

اختلاف با مرد همسایه 

 

کارگردان مشهور در بازجویی‌ها به قتل اقرار کرد و گفت: دفتر کارم طبقه همکف ساختمان است و مقتول مالک تعدادی از واحدهای ساختمان بود. یکی از واحدها در اختیار خودش بود و مابقی را اجاره داده بود. مدتی بود که با هم بر سر واحدهای ساختمان اختلاف داشتیم. از سوی دیگر افراد زیادی به آپارتمان او رفت‌وآمد داشتند و همین مسئله مرا آزار می‌داد. بارها به او تذکر داده بودم اما بی‌فایده بود و بعد ناچار شدم از او شکایت کنم.

 

وی ادامه داد: مقتول یک در آهنی بین طبقه همکف و اول گذاشته بود. شب حادثه یک چکش برداشته بود و مدام به در آهنی می‌کوبید. ابتدا به او تذکر دادم اما اصلا به من توجهی نکرد. وقتی متوجه شدم که قصد اذیت‌کردن مرا دارد، اسلحه را برداشتم و چند تیر به سمتش شلیک کردم. بعد از قتل تصمیم داشتم جسد را به زیرزمین منتقل کنم و در فرصتی مناسب از ساختمان بیرون ببرم که بعد یاد خونی‌ افتادم که در ساختمان ریخته و به سمت بیرون سرازیر شده بود. به همین دلیل جسد را زیر راه‌پله رها کردم و مشغول شستن خون شدم که مأموران بسیج مرا دیدند و لو رفتم.

 

در ادامه تحقیقات مشخص شد که این کارگردان مشهور برای ساخت فیلم‌های اکشن و پلیسی از مراکز نظامی اسلحه گرفته تا بعد از پایان فیلمبرداری آنها را برگرداند. اما یکی از اسلحه‌ها پیش او مانده و به‌گفته خودش قرار بود به‌زودی اسلحه را برگرداند که با آن دست به جنایت زد.

 

نجات از اعدام و قصاص

 

متهم به قتل پس از بیان جزئیات جنایت با قرار قانونی بازداشت و روانه زندان شد. درحالی‌که پرونده در مرحله تکمیل تحقیقات در دادسرای جنایی بود، اولیای دم پیش روی قاضی ساسان غلامی بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران حاضر شدند و کارگردان مشهور را بخشیدند. آنها که تا قبل از این اصرار بر قصاص کارگردان داشتند راضی شدند تا در آستانه عید فطر متهم به قتل را ببخشند. به این ترتیب با گذشت اولیای دم، عامل جنایت از چوبه دار فاصله گرفت و پرونده به‌زودی پس از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری فرستاده خواهد شد تا متهم از لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.