2023/02/04
۱۴۰۱ شنبه ۱۵ بهمن
فروش سایت
ماجرای تعرض به دو کودک در  گنبد کاووس چه بود؟

ماجرای تعرض به دو کودک در گنبد کاووس چه بود؟

مردی 55 ساله در یکی از روستاهای گنبدکاووس با تعرض به دو دختربچه 7 و 8 ساله جنجال ساز شد.

به گزارش هنرنوشت، همزمان با نخستین روز فروردین ماه 1400 خبر کودک آزاری و تعرض یک مرد 55 ساله به دو دختربچه 7 و 8 ساله در یکی از روستاهای گنبد کاووس کام بسیاری از هموطنانمان را تلخ کرد و 48 ساعت پس از انتشار این خبر در فضای مجازی،  عده‌ای از مردم این شهرستان با تجمع مقابل ساختمان دادگستری خواستار اشد مجازات برای فرد خاطی شدند و در  لحظات پایانی تجمع نیز تعدادی از شرکت کنندگان در این تجمع با پرتاب سنگ به برخی اموال عمومی خسارت وارد کردند.

 

رکنا در این باره گزارش داد: شماری از اهالی روستای عرب سورنگ در اعتراض به کودک آزاری نگهبان سد گلستان به 2 کودک خردسال، ضمن ضرب و شتم این مرد  درب ورودی سد را به آتش کشیدند.


یکی از اعضای شورای روستا گفت: «به دنبال این واقعه، اهالی روستا فرد را مورد ضرب و جرح قرار دادند و نهایتا با دخالت نیروهای انتظامی مرد متجاوز را به مراجع قضایی منتقل کردند.»

یکی از اهالی روستا نیز  ادعا کرد : این شخص 54 ساله قبلا نیز سابقه چنین کاری را داشت و کودکان زیادی از اقدام او ناراضی بودند.

 

دادستان گنبدکاووس گفت : متهم پرونده به اتهام آدم ربایی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.

خسرو خلیلی دادستان گنبدکاووس گفت : به دنبال انتشار خبر تعرض به دو کودک روستایی توسط نگهبان سد گلستان در گنبدکاووس با شکایت خانواده ها برای متهم پرونده قضایی تشکیل و فورا متهم به دادگستری احضار و‌ پس از تفهیم اتهام بر اساس بررسی ها صورت گرفته متهم پرونده به اتهام آدم ربایی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.

 

سرهنگ علیرضا نصیری رضی صبح سه شنبه  اظهارکرد: عصر روز یکشنبه به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر وقوع درگیری در یکی از روستاهای گنبدکاووس، بلافاصله ماموران به محل اعزام شدند.

 

وی افزود: با حضور پلیس مشخص شد که چند نفر با شکستن شیشه یک اتاقک نگهبانی فردی حدوداً 55 ساله را مورد ضرب و شتم قرار داده که ماموران افراد را به آرامش دعوت کرده و به درگیری پایان دادند.


معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان تصریح کرد: با پیگیری های پلیس مشخص شد علت ضرب و شتم این فرد، اتهام وی به آزار و اذیت دو دختر بچه بوده است.

 

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری متهم ۵۵ ساله و معرفی وی به مراجع قضائی، گفت: متاسفانه پس از انتشار این خبر در فضای مجازی، عده‌ای فرصت طلب با دامن زدن به این موضوع، با مطرح کردن مسائل قومی و قبیله‌ای کذب، قصد برهم زدن آرامش منطقه را داشتند که با حضور به موقع پلیس و ورود قاطعانه دستگاه قضایی موضوع پایان یافت.

 

وی با اشاره به وحدت مثال زدنی اقوام در استان گلستان، تاکید کرد: از شهروندان تقاضا داریم به شایعات مطرح شده توجه نکنند و بر این نکته دقت داشته باشند که مبنای برخورد پلیس و دستگاه قضایی با متخلفان و مجرمان فقط قانون است.

 

شهرستان مرزی گنبدکاووس ۳۷۰ هزار نفر جمعیت دارد که اقوام مختلف ایران زمین از جمله ترکمن‌ها در آن سکونت دارند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.