2023/02/07
۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ بهمن
فروش سایت
چطور موها  را بدون آسیب دکلره می توان روشن کرد؟

چطور موها را بدون آسیب دکلره می توان روشن کرد؟

دکلره کردن آسیب‌ زیادی به مو وارد می‌کند و باعث وز شدن و حتی ریزش مو می‌شود اما می توان بدون دکلره و این آسیب ها نیز موها را چندین درجه روشن تر کرد.

به گزارش هنرنوشت، در میان آرایشگران اصطلاحی وجود دارد که می‌گویند «رنگ، رنگ را باز نمی‌کند» اما در صورتی که آرایشگری توانایی و مهارت لازم را داشته باشد، می‌تواند بدون پودر دکلره و با استفاده از اکسیدان و رنگ موی مناسب، رنگ موی تیره‌ای را به پایه روشن درآورد. نکته مهم این کار هم دقت در انتخاب رنگ و اکسیدان است.

 

دکلره کردن آسیب زیادی به مو وارد می‌کند و باعث وز شدن و حتی ریزش مو می‌شود، بنابراین بسیاری از خانم‌ها که دوست ندارند موهایشان آسیب ببیند موهایشان را بدون دکلره به رنگ روشن در می‌آورند.

 

از قدیم تا امروز راه‌های زیادی برای روشن کردن رنگ مو وجود داشته است. در گذشته بسیاری از افراد با مواد طبیعی این کار را می‌کردند؛ به طور مثال روشن کردن مو با حنا، روشن کردن مو با بابونه، روشن کردن مو با آبلیمو، روشن کردن مو با قهوه در دوران گذشته بسیار مرسوم بود. این روشن کردن موی مشکی با روش‌های طبیعی قطعا نمی‌توانست موها را به پایه برساند اما یک تا دو درجه منجر به تغییر رنگ می‌شد.

 

شما می‌توانید با روشی که در زیر برایتان می‌گوییم بدون نیاز به دکلره که آسیب‌های زیادی به مو و پوست وارد می‌کند موهای خود را روشن و بلوند کنید.

 

قبل از رنگ کردن مو بدون دکلره باید بدانید که سه نوع اکسیدان وجود دارد که عبارتند از: اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد، شماره ۲ یا ۹ درصد و شماره ۳ یا ۱۲ درصد که باید با توجه به رنگ دلخواه از اکسیدان مناسب استفاده کنید.

 

اگر می‌خواهید موهای نازک و رنگ نشده خود را ۳ درجه روشن کنید باید از اکسیدان شماره ۲ یا همان ۹ درصد استفاده کنید و از اکسیدان خالی استفاده نکنید آن را با رنگ مورد نظرتان ترکیب کنید.

 

اگر موهایتان ضخیم و پرپشت است از اکسیدان با درصد بالاتری استفاده کنید.

 

اگر می‌خواهید موهای خود را ۱ درجه روشن کنید اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد استفاده کنید و با رنگ مورد نظرتان ترکیب کنید.

 

اگر می‌خواهید موهای خود را ۴ یا ۵ درجه روشن کنید باید از اکسیدان ۱۲ درصدی استفاده کنید و آن را با رنگ موی دلخواهتان ترکیب کنید.

 

اگر بیش از نیمی از موهایتان سفید شده است رنگ موهای شماره ۱۱ برای شما مناسب است.

 

رنگ و اکسیدان مورد استفاده برای رنگ کردن مو به جنس، پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد.

 

در انتخاب رنگ و اکسیدان مو دقت کنید تا رنگ موهایتان جذاب‌تر شود.

 

موهایی که سفیدی آنها بیش از ۵۰ درصد است، رنگ موهای شماره ۰۰۰ (سه صفر) پیشنهاد می‌شود. در برخی از برندهای معروف، رنگ موهایی با نام اسپیشیال بلوند وجود دارد که می‌توان با استفاده از اکسیدان مناسب و بدون پودر دکلره رنگ مو را تا پایه ۶ درجه روشن کرد. در صورتی که مو از قبل های‌لایت شده باشد با استفاده رنگ‌های اسپیشیال می‌توان مو را به رنگ دلخواه درآورد. باید به این نکته توجه داشت که رنگ و اکسیدان مصرفی برای رنگ مو به جنس، پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد. دقت در انتخاب اکسیدان و رنگ موی مناسب می‌تواند ما را به رنگ دلخواه نزدیک کند.

 

در استفاده از رنگ سه صفر باید توجه داشته باشید که در انتهای کار موهای شما متمایل به رنگ‌های نارنجی خواهد بود. بنابراین برای روشن کردن مو بدون استفاده از دکلره و با استفاده از رنگ سه صفر حتما از رنگ‌ها، تونرها و واریاسیون‌هایی استفاده کنید که ضد قرمزی هستند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.