2023/11/29
۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ آذر
فروش سایت
نامه ای انتقادی خطاب به سعید نمکی/ فوت کادر درمان با وجود دو بار واکسیناسیون

نامه ای انتقادی خطاب به سعید نمکی/ فوت کادر درمان با وجود دو بار واکسیناسیون

رئیس منتخب هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ از محرمانه بودن اطلاعات کادر درمان به کرونا انتقاد و از روند ابتلای مجدد و فوت کادر درمان بر اثر کرونا با وجود دو بار واکسیناسیون ابراز نگرانی کرد.

به گزارش هنرنوشت، دکتر سیدموید علویان رئیس منتخب هیأت مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ با ارسال نامه ای سرگشاده به سعید نمکی وزیر بهداشت دولت حسن روحانی از محرمانه بودن اطلاعات ابتلای کادر درمان به کرونا انتقاد کرد و با ابراز نگرانی از ابتلای مجدد و فوت اعضای کادر درمان بر اثر کرونا، با وجود دو بار واکسیناسیون ابراز نگرانی کرده و خواستار تزریق دوز یادآور (بوستر) با تأمین یکی از واکسن های معتبر و مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت که اثربخشی آن مورد قبول است، شد.

 

 

 دکتر سید موید علویان در نامه‌ای سرگشاده به سعید نمکی وزیر بهداشت نوشت:

«ابتدا این روز را در این شرایط سخت به همکاران پزشکم تبریک عرض می کنم و برای آمرزش روح شهدای سلامت دعا و از بابت خدماتی که به مردم و بیماران می دهند، تشکر می‌کنم.

 

با توجه به وظیفه سازمانی اینجانب در نظام پزشکی به عنوان بزرگترین نهاد صنفی جامعه پزشکی، بر خود فرض می‌دانم تا نسبت به روند محرمانه بودن اطلاعات ابتلا به کرونا در کادر درمان ابراز نگرانی کنم. تزریق دو بار واکسیناسیون سبب کاهش مرگ مبتلایان شده و این در مقایسه با روزهای اول کرونا که تعداد قابل توجهی از همکارانم جانشان را در راه حفظ جان مردم دادند به وضوح مشهود است. علت آن همه مرگ در کادر درمان، بی‌مبالاتی در حفاظت از آنان و تاخیر در واکسیناسیون بود.

 

در دو هفته اخیر موارد متعددی از ابتلای مجدد همکاران کادر درمان و جامعه در افراد دو بار واکسینه شده با انواع واکسن و حتی اسپوتنیک رخ داده است. به صراحت امروز، روز آخر کار حضرتعالی در منصب وزارت است و این فعل واجب بر گردن حضرتعالی است. اطلاعات ابتلا و مرگ نیروهایی که سابقه دو بار واکسیناسیون داشته‌اند را در اختیار کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی کرونا و محققین مورد اعتماد و نظام پزشکی قرار دهید تا با تحلیل داده‌ها بتوان سریعا نسبت به ضرورت تزریق واکسن یادآور بوستر با تامین یکی از واکسن‌های معتبر و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت که میزان کارایی واثربخشی آن مورد قبول واقع شده است به کادر درمان اقدام کرد.

 

تاخیر در این امر با عواقب خطرناکی همراه خواهد شد. حفظ و حراست از کادر درمان در این شرایط جزو ضروریات است. توفیق جنابعالی در سایر سنگرهای خدمت را از خداوند متعال خواستارم.»

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.