2023/02/07
۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ بهمن
فروش سایت
چطور از شر پشه های گلدان راحت شویم؟

چطور از شر پشه های گلدان راحت شویم؟

اگر به نگهداری گل های آپارتمانی علاقه دارید پس حتما با مشکل پشه های گلدانی هم روبرو شده اید که در این جا راهکار خلاصی از شر پشه ها را ارایه کرده ایم.

به گزارش هنرنوشت،  اگر در خانه گل و گیاه نگهداری می‌کنید، حتماً تاکنون با معضل حضور پشه در اطراف گلدان مواجه و حسابی هم کلافه شده‌اید.


برای اینکه بدانید چطور می‌توان از شر این پشه‌ها خلاص شد، سراغ مهندس «شکوفه پورناصح» کارشناس مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره اداره فضای سبز شهرداری منطقه۱۳ رفتیم و او این موضوع را بررسی و چند راهکار ساده برای رفع پشه‌ها ارائه کرده‌است. 

 

 آبیاری زیاد ممنوع!  

 

اگر پشه‌ها را داخل گلدان مشاهده کردید، باید آبیاری را متوقف کنید و برای هر آبیاری اجازه بدهید کاملاً خاک گلدان خشک شود. همچنین سعی کنید روی سطح خاک مرطوب نباشد و آب، داخل زیرگلدانی هم باقی نماند.  

 

 دارچین بریزید

یکی از راه‌های اصلی در این زمینه، استفاده کردن از دارچین است. برای این کار باید دارچین آسیاب شده را روی سطح خاک بریزید. دارچین موجب فراری شدن پشه و پیشگیری از حضور مجدد آنها می‌شود.  

 

 قرار دادن سیب‌زمینی

یک راه دیگر برای خلاصی از دست پشه گلدان‌ها استفاده از چند تکه سیب‌زمینی است. به‌طوری‌که باید تکه‌های سیب‌زمینی را روی خاک گلدانتان قرار دهید.  

 

فراری دادن با سیر

اگر تعداد پشه‌های خاک گلدان‌تان زیاد نیست، می‌توانید چند تکه سیر روی خاک بگذارید و پشه‌ها را برای همیشه فراری دهید.  

 

چسب زرد بزنید

یکسری چسب‌ها هم به اسم «چسب زرد» موجود است این چسب را می‌توانید تهیه کنید و نزدیک یا داخل گلدان بگذارید تا پشه‌ها به چسب جذب شوند و از بین بروند.  

 

 تعویض خاک

نهایتاً اگر پس از به کارگیری این روش‌ها پشه‌های مزاحم از بین نرفتند، باید خاک را تعویض کنید یا از سم استفاده کنید.  

 

انتهای  پیام/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.