2022/07/01
۱۴۰۱ جمعه ۱۰ تير

سخنان توهین آمیز بهاره رهنما درباره اقوام لُر از «شام ایرانی » حذف شد!

سازمان تنظیم صوت و تصویر مقررات فراگیر در واکنش به اعتراضات نسبت به سخنان توهین آمیز بهاره رهنما در برنامه «شام ایرانی»، این بخش را از پلتفرم‌ها حذف کرد.

به گزارش هنرنوشت، سازمان تنظیم صوت و تصویر مقررات فراگیر (ساترا) در واکنش به حاشیه‌های ایجاد شده برای یک قسمت از رئالیتی‌شوی «شام ایرانی» این بخش را از پلتفرم‌ها حذف کرد.

 
 
 پیرو انتشار قسمت جدید سریال «شام ایرانی» در رسانه‌های صوت و تصویر که در آن به یکی از اقوام اصیل ایرانی توهین شده بود، ساترا به محض دریافت گزارش مردمی از سوی کاربران نسبت به بررسی مورد مذکور اقدام کرد.


 
با بررسی صورت‌گرفته، مشخص شد مورد ذکرشده در تضاد آشکار با فصل «احترام به فرهنگ و اقوام کشور» در ضوابط محتوایی است به همین جهت با دستور ساترا، این بخش از همه رسانه‌های رسمی منتشرکننده حذف شد.

 

به گزارش هنرنوشت، در جدیدترین قسمت برنامه « شام ایرانی»، بهاره رهنما در بخشی از صحبت‌هایش با خنده و استهزا گفت: ماشاءالله دختر‌های امروزی سرو وضعشون نیکول کیدمنه، طرز فکرشون لر»

 

این جمله توهین آمیز بهاره رهنما واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی به همراه داشت و بهاره رهنما نیز در پاسخ به این واکنش ها پست تازه ای را در صفحه شخصی خود منتشر کرد که می توانید با کلیک کردن اینجا بخوانید.

 

همچنین بعد از اظهارنظر جنجالی بهاره رهنما در این برنامه، فریبرز عرب نیا بازیگر سرشناس سینمای ایران نیز با انتشار پستی در اینستاگرام خود واکنش تندی نسبت به اظهارات بهاره رهنما نشان داد و به او توصیه کرد که اشتباه خود را گردن بگیرد و از مردم لر کشورمان عذرخواهی کند. خبر واکنش تند فریبرز عرب نیا به اظهارات بهاره رهنما را با کلیک کردن اینجا می توانید بخوانید.

 

بهاره رهنما سرانجام 16 آذرماه با انتشار ویدیویی از مردم لرزبان و لک زبان ایران دلجویی کرد که  اینجا  می توانید بخوانید.

 

بیشتر بخوانید:

 

جنجال سخنان توهین آمیز بهاره رهنما به اقوام لُر در شام ایرانی + فیلم

 

پاسخ بهاره رهنما به جنجال ها / منظورم فیلم دختر لُر بود+ فیلم

 

واکنش تند فریبرز عرب نیا به اظهارات اخیر بهاره رهنما

 

بهاره رهنما از لُرزبان ها دلجویی کرد / من مخلص همه لرزبان ها هستم

 

 

 

منبع: خبرآنلاین

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.