2022/05/17
۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت
مدلی که علاقه مند به پوشیدن لباس های قرن نوزده  است + عکس

مدلی که علاقه مند به پوشیدن لباس های قرن نوزده است + عکس

با وجود آنکه دختران جوان به پوشیدن سبک‌های جدید لباس علاقه نشان می‌دهند، اما مدل اوکراینی به سبک لباس‌های قرن ۱۹ میلادی علاقه مند است.

به گزارش هنرنوشت، از آنجایی که بیشتر افراد به پوشیدن مدل‌های جدید لباس علاقه مند هستند، به همین دلیل شاید کمتر کسی پیدا شود مثلا به پوشیدن مدل‌های لباسی که پنجاه سال پیش رواج داشت رغبت نشان دهد. اما جالب است بدانید که علاقه یک زن جوان اکراینی به پوشیدن مدل‌های لباسی که در قرن ۱۹ میلادی مد بود او را به سوژه رسانه‌ها تبدیل کرده است.

 

با وجود آنکه دختران جوان به پوشیدن سبک‌های جدید لباس علاقه نشان می‌دهند، اما میلا پورزنیوک به سبک لباس‌های قرن ۱۹ میلادی علاقه مند است. او همیشه این لباس‌ها را که بسیار مناسب بانوان هستند مورد استفاده قرار می‌دهد. میلا در گفتگو با روزنامه روسی کُم سُمُلس کایا گفت: اولین بار یک پیراهن قدیمی پوشیدم، بعد یک دامن قدیمی، کم کم متوجه شدم به پوشیدن چنین لباس‌هایی عادت کرده ام و این مدل لباس ها، بخشی از هویت من شده است. دیگر هر روز این مدل لباس‌ها را برای پوشش استفاده می‌کردم. در آن‌ها احساس راحتی می‌کردم و اعتماد به نفس بیشتر داشتم. حالا هر روز این لباس‌ها را می‌پوشم.

 

 میلا که به گفته خود هر روز از مدل‌های قدیمی لباس استفاده می‌کند ۱۲ سال پیش وارد یک باشگاه بازسازی تاریخی که اعضای آن علاقه زیادی به نبرد‌های شوالیه‌ای قرون وسطایی داشتند شد. این اتفاق این فرصت را برای میلا فراهم آورد تا ضمن دوختن لباس‌هایی با حکاکی‌های مختلف و نقاشی‌های قدیمی، با تاریخچه مد آشنا شده و لباس‌هایی برای خود نیز بدوزد.

 

او حالا بیشتر از ۱۰۰ دست لباس قدیمی دارد که مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی است، اما بیشتر آنها  از سبک لباس‌های اوخر قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ الهام گرفته شده اند. میلا در این باره می‌گوید: زنانی پوشیده، سالم و زیبا، که غرق در آرایش‌های تند و غلیظ نبودند، حتی از رژ لب نیز به ندرت استفاده می‌شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.