2022/08/15
۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
توزیع واکسن ایرانی کرونا تا اوایل سال آینده / مردم نگران واکسن نباشند
دکتر مینو محرز عضو کمیته مقابله با کرونا:

توزیع واکسن ایرانی کرونا تا اوایل سال آینده / مردم نگران واکسن نباشند

دکتر مینو محرز عضو کمیته مقابله با کرونا با تأکید بر این که همه واکسن های کرونا در دنیا موثر هستند از توزیع واکسن ایرانی کرونا تا اوایل سال بعد خبر داد.

به گزارش هنرنوشت، عضو کمیته مقابله با کرونا در واکنش به نگرانی‌های مردم در زمینه دسترسی به واکسن کرونا گفت: در کشور ما دانشمندان بر روی واکسن کرونا فعالیت کرده و تا اوایل سال جدید و شاید هم زودتر واکسن کرونای تولید داخل توزیع می‌شود.
 

توزیع واکسن کرونای ایرانی اوایل سال جدید یا زودتر

 

مینو محرز  با اشاره به آخرین یافته‌های واکسن کرونا در ایران بیان کرد: این واکسن در بازار توزیع می‌شود، چون در این شرایط نمی‌توان رفتار مردم را کنترل کرد. مردم به‌جای اینکه خود را با کرونا وفق دهند، این بیماری را رها کرده‌اند.

 

عضو کمیته مقابله با کرونا در کشور اظهار کرد: هنوز واکسن کرونا در دنیا وارد بازار نشده است. در دنیا دو واکسن محصول کشور آمریکا مطرح است. برای مثال یکی از واکسن‌ها برای نگهداری به یخچال به دمای منفی 70 درجه نیاز دارد. این واکسن را نمی‌توان به سهولت به دیگر نقاط منتقل کرد. این محصول نیازمند به تمهیدات ویژه دارد.

 

وی در واکنش به نگرانی‌های مردم در زمینه دسترسی به واکسن کرونا گفت: در کشور ما دانشمندان بر روی واکسن کرونا فعالیت کرده و تا اوایل سال جدید و شاید هم زودتر واکسن کرونای تولید داخل توزیع می‌شود.

 

محرز تصریح کرد: نباید بر این باور بود که واکسن کرونا فقط محصول کشور مدرنا و فایزر است، بلکه تمامی واکسن‌ها با روش‌های دیگر تولید شده و موثر است. مردم نباید در این زمینه نگران باشند.

 

وی یادآور شد: تمامی اقدامات در زمینه واکسن کرونا با تجارت و سودجویی شرکت‌ها همراه بوده است. انواع و اقسام واکسن‌ها در جهان تولید می‌شود و تمامی آنها موثر هستند. اصلا مردم نگران نباشند.

 

عضو کمیته مقابله با کرونا همچنین گفت: هر کشوری باید واکسن مورد نیاز مردم را تهیه کند. فناوری آن در کشور موجود و واکسن در مرحله کارآزمایی انسانی قرار دارد.

 

وی تأکید کرد: تمامی واکسن‌های کرونا تولید شده در جهان موثر هستند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.