2023/01/27
۱۴۰۱ جمعه ۷ بهمن
مهدی طارمی آقای گل شد

مهدی طارمی آقای گل شد

ریوآوه با درخشش مهدی طارمی راهی لیگ اروپا شد.

به گزارش هنرنوشت، در هفته سی وچهارم و پایانی لیگ پرتغال ریوآوه با درخشش مهدی طارمی موفق شد با دوگل بواویشتا را شکست دهد. طارمی که پیش از دیدار پایانی ریوآوه با ۱۶ گل در تعقیب گلزن برتر این لیگ بود در بازی امشب برابر بواویشتا دبل کرد تا جمع گلهای خود را به ۱۸ گل برساند.

 

طارمی در انتظار بازی سایر رقبای خود برای کسب آقای گلی بود.  پیزی ۱۸ گله از بنفیکا، پائولینهو ۱۷ گله از براگا و کارلوس وینیسیوس ۱۷ گله از بنفیکا این فرصت را داشتند تا با گلزنی در بازی هفته آخر لیگ پرتغال عنوان آقای گلی را به دست بیاورند که تنها وینیسیوس از بنفیکا موفق شد در هفته آخر گلزنی کند.

 

با این حساب مهدی طارمی، پیزی و وینیسیوس مشترکا عنوان آقای گلی را به دست آوردند.  اتفاقی که در لیگ روسیه برای سردار آزمون هم افتاد و مهاجم ایرانی زنیت همراه با دزیوبا هم تیمی اش عنوان آقای گلی لیگ را به دست آورد.

 

این سومین عنوان آقای گلی یک ایرانی در لیگ های اروپایی است. علیرضا جهانبخش هم پیش این عنوان آقای گلی لیگ پرتغال را به دست آورده بود.

 

ریوآوه با این پیروزی با۵۵ امتیاز و رتبه پنجم لیگ را به پایان رساند تا فصل بعد راهی پلی آف لیگ اروپا شود. این بهترین نتیجه تاریخ ریوآوه در لیگ پرتغال است که بیشترین تاثیر در این اتفاق را مهدی طارمی داشت. 

منبع: همشهری آنلاین

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.